امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سومین فرودگاه استانبول به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان در سال 2018 ساخته خواهد شد . این فرودگاه یکی از بزرگترین پروژه های صنعت حمل و نقل هوایی جهان با ظرفیت پذیرش 150 میلیون مسافر به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری آناتولی گفت : فرودگاه در حال احداث استانبول را بزرگترین ترمینال فرودگاهی جهان و مهمترین دستاورد کشورهای اسلامی خواهد بود . با توجه به اینکه ترکیش ایرلاین در سال 2015 در اروپا رتبه اول و در دنیا رتبه چهارم قرار دارد گفت: با افتتاح این فرودگاه شاهد سیل عظیمی از مسافران از سراسر دنیا خواهیم بود و مسافران آسیایی از طریق آن برای سفر به اروپا از ترانزیت اروپایی استفاده خواهند کرد.

این فرودگاه در شمال غرب استانبول در بخش اروپایی ترکیه در حال ساخت است . کوتیل با اشاره به اجلاس گروه دی 8 در سال 2008 در آنکارا گفت : ترکیه آماده میزبانی از کشورهای عضوگروه شامل : ترکیه ، ایران ، پاکستان ، بنگلادش ، اندونزی ، مالزی ، مصر و نیجریه در سال 2016 می‌باشد . ترکیش ایرلاین مسئولیت حمل و نقل رهبران این کشورها را برعهده گرفته است . 

گروه دی8 در ژوئن 1997 به پیشنهاد نجم‌الدین اربکان ، رهبر فقید حزب رفاه و نخست وزیر وقت ترکیه به منظور تقویت روابط اقتصادی و همکاری های کشورهای مذکور تاسیس شد . این هشت کشور دارای یک میلیارد جمعیت و بازاری به ارزش یک تریلیون دلار است . در سپتامبر 2007 تفاهمنامه ای در زمینه همکاری در بخش هواپیمایی نیز توسط کشورهای دی 8 امضا شده است .