امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمله به فرودگاه استانبول ترکیه 41 کشته و 239 زخمی برجای گذاشت ...! خبرگزاری رویترز از قول یک مقام ترکیه ای گزارش داد : ظاهرا سه مهاجم در این حمله دست داشتند و به گزارش منابع خبری ترکیه انفجارها و تیراندازی در ترمینال ورودی پروازهای بین‌المللی رخ داده است .

یکی از مهاجمان با کلاشنیکف به روی مردم آتش گشود و گزارش شده که ماموران امنیتی قصد داشتند با مهاجمان برخورد کنند که آنها بمب‌های همراه خود را منفجر کردند . بر اساس اعلام استاندار استانبول در این حمله ۴۱ تن کشته و ۲۳۹ تن زخمی شدند که ۱۰۹ نفر از آنها بیمارستان را ترک کرده‌اند. در میان کشته‌ها ۱۳ تن خارجی از عربستان ۵ نفر، عراق ۲ نفر، اردن یک نفر ، تونس یک نفر ، اوکراین یک نفر، ازبکستان یک نفر، ترکمنستان یک نفرو ایران یک نفر بودند.

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان رییس‌ جمهوری ترکیه حمله اخیر را محکوم کرد و با انتشار بیانیه‌ای مبارزه بین‌المللی مشترک علیه تروریسم را خواستار شدو گفت ‌ما هیچ گونه حملات را نمی‌بخشیم و بی‌وقفه تا پایان نبرد علیه تروریست‌ها ادامه می‌دهیم.

هم‌چنین دولت آنکارا در پی وقوع این رویداد ، کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان ، یک روز عزای عمومی در ترکیه اعلام کرد.