امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

-اولین-موزه-مادام-توسو-استانبول-در-ماه-دسامبر.gif

اولین موزه مادام توسو موم استانبول ترکیه امسال در ماه دسامبر رونمایی خواهد شد.

این موزه دربرگیرنده 60 چهره محلی و بین المللی از دنیای سیاست، ورزش، فرهنگ و هنر می باشد.

مدیر کل موزه مادام توسو در سخنرانی خود در یک کنفرانس خبری در استانبول گفت: چهره های موزه شامل افرادی از قبیل مصطفی کمال آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه، مظهر اوزکان یکی از قدیمی ترین گروه های موسیقی پاپ ترکیه، زکی مورن، کار آفرین فناوری اطلاعات آمریکا استیو جابز و... خواهند بود.

 

همچنین از ویژگی های موزه مادام توسو قرن بیست و یکم، ماکتی از مولانا شاعر و فیلسوف قرن سیزدهم می باشد. موم معمار سنان، معروفترین معمار امپراطوری عثمانی نیز در این موزه وجود دارد.

این موزه در خیابان پرتکاپوی استقلال استانبول ترکیه و در مجاورت قسمتی از ساختمان گرند پرا که به تازگی باسازی شده و به وسعت 2000 متر مربع می باشد افتتاح خواهد شد.

 

مارسل کلوس، مدیر جدید دهانه اروپا و بازارهای نوظهور و شرکت انگلیسی مرلین سرگرمی، صاحب نام تجاری مادام  توسو، نمی خواست به مقدار معینی سرمایه گذاری کند.

 

ما میلیون ها پوند صرف این پروژه کرده ایم همانند بقیه ی پروژه های جذاب که رقمی نزدیک به 10 میلیون پوند می باشد. همچنین او گفت استانبول یک مکان خوب برای سرمایه گذاری است به خاطر پیشرفت رو به جلوی خود و جنب و جوشی که این شهر دارد.

آقای کلوس اظهار داشت ماکت مورد علاقه او مصطفی آتاتورک می باشد:

شاید برای استانبول مربوط ترین ماکت، ماکت آتاتورک باشد و ما یک نمونه فوق العاده از او داریم و من فکر می کنم به این دلیل است که به یکی از علایق من تبدیل شده است.

 

چهره هایی از ستاره های بارسلونا مانند لیونل مسی و خواننده محبوب پاپ آیدل مدونا به نمایش گذاشته می شوند.

 

شرکت سرگرمی مرلین در حال آماده سازی پروژه های زندگی دریایی(sea life) و لگولند در استانبول می باشد. در حال حضر این شرکت بیش از 110 پروژه فعال در چهار قاره دنیا دارد.