امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

-خانه-اپرا-اروپا-در-استانبول-ترکیه.gif

رئیس جمهور اردوغان اعلام کرد که در منطقه تکسیم استانبول به زودی یک خانه اپرا جدید احداث خواهد شد که بزرگترین خانه اپرا اروپا تا کنون می باشد و استانبول اکنون آماده پروژه های جدید تاریخی و فرهنگی می شود.

 

رئیس جمهور ترکیه: تردد وسایل نقلیه موتوری در میدان و منطقه تقسیم استانبول ممنوع خواهد شد و این منطقه میزبان بزرگترین سالن اپرای اروپا می گردد. با توجه به راه اندازی ده ها طرح با شعار تاریخچه استانبول بزرگ از دوران باستان تا قرن بیست و یکم رجب طیب اردوغان اعلام کرد که یک موزه تاریخی و بزرگترین سالن اپرای اروپا در منطقه تقسیم استانبول ساخته خواهد شد و استقبال گردشگران تور استانبول را به دنبال خواهد داشت.

اطمینان بخش است که بافت تاریخی منطقه حفظ می شود و خانه اپرا طوری ساخته می شود که نشان دهنده گذشته تاریخی غنی استانبول است و همچنین این پروژه از اهمیت ویژه ای برای جوانان ترکیه برخوردار است.

وی با بیان اینکه تاریخ همچون نقشه ای که آینده را شکل می دهد گفتند این حملاتی (فرهنگ های دیگر) که مدارس ما را مورد هدف قرار داده اند و باعث آزار جوانان ترکیه میشوند دلیلی است به نیاز آنها برای مطالعه بیشتر تاریخ کشورمان.

ما نیاز به ارزیابی مجدد و تفسیر دوباره وقایع و تحولات اخیر درکشورمان و مذهبمان در تاریخ داریم ایشان همچنین تاکید داشتند که تاریخ تنها داستان گذشته نیست.

پروژه های جدید متعددی در استانبول ترکیه در نظر گرفته شده که شهر را یک گام به جلو خواهد برد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته اولین اپرا ترکیه و مرکز فرهنگی چند منظوره در محل مرکز فرهنگی آتاتورک استانبول احداث خواهد شد. همچنین یک مسابقه طراحی برای بزرگترین خانه اپرا اروپا برگزار میگردد تا بهترین طرح برای ساختن این پروژه انتخاب شود.