امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

-اداره-بهداشت-بر-سواحل-تفریحی-استانبول-ترکیه.gif

ادارات بهداشت ارزیابی آلودگی دریایی استانبول ترکیه، تایید کرد که همه 86 مکان در نظر گرفته شده مناسب برای شنا تمیز بودند، چراغ سبزی به شناگران داد تا در تابستان با خیال راحت در سواحل استانبول به شنا بپردازند.

 

حسین اوزیورت ، یک مقام ارشد وزارت بهداشت عمومی استانبول، یک لایحه برای بهداشت سواحل استانبول در نظر گرفته شده است. این مقام گفت آنها هر ساله به طور منظم بین 1 جولای تا 15 سپتامبر بر سواحل تفریحی استانبول نظارت کرده و با گرفتن نمونه هایی میزان آلودگی سواحل را می سنجند. او گفت: تحلیل و بررسی نشان داد که هیچگونه عامل مضری در هیچ یک از 86 محل شنا در استانبول برای شناگران وجود ندارد. همچنین او برای عموم خاطر جمع کرد که در اندازه گیری های نمونه هایی که در طول روزهای بارانی،بادی و ابری آزمایش شده هیچگونه آلایندگی نبوده و کیفیت آب سواحل استانبول مشکلی نداشته است. او گفت گردشگران تور استانبول در سایت yuzme.saglik.gov.tr می توانند از کیفیت پلاژها و سواحل به صورت آنلاین با خبر شوند.

515 کیلومتر سواحل طولانی شهر استانبول ترکیه در دو بخش اروپایی و آسیایی میزبان گردشگران تور استانبول است که به دنبال گریز سرد هم در آب های تنگه بسفر بین مرمره و دریای سیاه و یا در سواحل دو دریا هستند. با این حال در گذشته آلودگی های سواحل بسیاری از مردم را از خود رانده بود. تلاش برای پاک نگه داشتن دریا توسط مقامات محلی و سازمان های غیر دولتی نقش مهمی در ساخت سواحل مورد علاقه مردم ایفا کرده است. به غیر از فضولات انسانی، زباله ها و آلودگی کشتی های عبور کننده از تنگه بسفر استانبول موجب آلایندگی سواحل می شد که امروز با به کارگیری پهبادهایی تمامی این فعالیت ها زیر نظر گرفته می شود.

همراه با اندازه گیری کیفیت آب، مقمات همچنین خدمه ای را در تابستان برای تمیز کردن جلبک های موجود در آب که مانع فعالیت شناگران می شود به کار می گیرند.