امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

-مسجد-استانبول-ترکیه.gif

مسجد بزرگ Çamlıca استانبول برای اولین بار به در شب قدر یک از مقدس ترین شب های ماه مبارک رمضان (شبی که گناهان بخشیده میشود( درب های خود را به روی نمازگزاران گشود. نماز افتتاحیه این مسجد در شب قدر و 27 ماه مبارک رمضان به مناسبت نزول قرآن به حضرت محمد برگزار میشود. با اینکه حدود چند ماه از اتمام پروژه بزرگترین مسجد استانبول باقی مانده،مراسم در حیاط برگزار میشود.

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان شخصا به ساخت بزرگترین مسجد ترکیه نظارت داشته و این مسجد برای جمعیتی با ظرفیت بیش از 60.000 نفر طراحی شده و از روی تپه های قسمت آسیایی شهر استانبول قابل رویت میباشد.

بزرگترین مسجد ترکیه توسط دو معمار خانم به نام های بهار میزراک و هایریه گل با بودجه تقریبا 66 میلیون دلار طراحی شده است.

این مسجد در زمینی به وسعت 30.000 متر مربع بنا شده و این مسجد دارای ویژگی خانم پسندانه می باشد و تسهیلات ویژه برای معلولان در نظر گرفته شده و پلت فرم آن طوری طراحی شده است است که بازدید کنندگان و گردشگران تور استانبول میتوانند نمازگزاران را رویت کنند، همچنین بک گالری هنری اسلامی و موزه و یک کتابخانه مجهز در بزرگترین مسجد استانبول ترکیه گنجانده شده است. ساخت و ساز مسجد در اوت سال 2013 میلادی آغاز شده است و چندین ماه تا زمان پایان پروژه باقی مانده است.

ارتفاع مناره های مسجد حدود 107 متر و بلند تر از مناره های مسجد مدینه می باشد. همچنین ترکیه اخیرا چهارمین پل معلق طولانی جهان را در خلیج ایزمیت افتتحاح کرد.