امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

-یکی-از-امن-ترین-شهرهای-جهان.jpg

فرماندار استانبول: با توجه به اوضاع منطقه و وجود خطرات امنیتی در این ناحیه جغرافیایی شهر استانبول عنوان یکی از امن ترین شهرهای جهان را به خود اختصاص داده است و در راستای افزایش امنیت گردشگران تور استانبول اقدام به افزایش امنیت نموده است.

فرماندار استانبول در سخنرانی خود در هفتم جولای در اجلاس مالی در استانبول عنوان کرد که نظم شهری حدود نه درصد افزایش داشته است. ایشان همچنین خاطر نشان اگر چه اختلال امنیتی در منطقه وجود دارد اما با این وجود ما در هنگام وقوع رویدادها به خوبی عمل کردیم و نظم شهری و آمار جرایم را نه درصد کاهش داده ایم.

همچنین خطرات احنمالی مدیریت شده است و توسط مدیران شهری در دو سطح مراقبت فیزیکی و هوشیاری مامورین امنیتی  برنامه ریزی شده است و امید است این اقدامات موجب کاهش جرم و جنایات در سطح منطقه باشد.

رتبه بندی و شاخص های جهانی موجود در وب سایت جهانی numbeo.com که یکی از سایت های تحلیلی خوب است نشان میدهد شهر استانبول از لحاظ امنیتی همانند شهرهای بزرگ جهان از جمله آتن، بروکسل، لس آنجلس، پاریس و... می باشد و میتواند شاخص خوبی برای گردشگران تور استانبول باشد.

استانبول پایتخت 15 میلیون نفری است که این شهر به عنوان پایتخت اقتصادی و فرهنگی ترکیه برای تجارت در نظر گرفته شده است و همچنین پایتخت سابق امپراتوری عثمانی بوده است و 12.4 میلیون گردشگر تور استانبول را در سال 2015، یعنی یک سوم گردشگران ترکیه را به خود اختصاص داده است.