امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

-در-میان-بهتین-شهرهای-جهان-در-غذاهای-خیابانی.jpg

غذای خیابانی یک ناجی برای عبور و مرور گردشگران تور استانبول است که به صورت یکنواخت در حرکت هستند. شهر استانبول دارای یک زندگی خیابانی پر جنب و جوش است که فروشندگان غذای خیابانی در گوشه و کنار خیابان ها دیده میشوند.

غذاهای خیابانی استانبول منجر به برتری این شهر در مقایسه با دیگر شهرها از جمله پاریس،مراکش و مکزیکو سیتی شده است. سی ان ان بین المللی لیستی از 23 شهری که بهترین غذاهای خیابانی را دارند ارائه کرده است که در میان آنها استانبول ترکیه برای داشتن برخی مواد غذایی خیابانی خوشمزه رتبه ششم را در میان 23 شهر به خود اختصاص داده است. غذاهای خیابانی مورد علاقه استانبول ترکیه که از بقیه برجسته ترند عبارتست از : سیمیت (شیرینی کنجدی)، دوروم (دونر کباب ترکیه ای در میان خمیر نازک پیتا)، lahmacun (پیتزا ترکی). lahmcun یک وعده غذایی ساده ولی رضایت بخش در تمام ساعات شب می باشد. بعد از صرف شام شما میتوانید از بستنی ترکیه ای لذت ببرید،به خصوص اگر پسته ای باشد. دیگر شهرها که فروش غذاهای خیابانی خود را ادامه داده اند عبارتند از هونولولو در هاوائی،دوربان در آفریقای جنوبی،لوئیزیانا در ایالات متحده و قاهره در مصر. شیر سویا لوبیا شیرین بانکوک تایلند،کشک و سوشی توکیو ژاپن،سالاد ماهی خام هونولولو از جمله غذاهای خیابانی منتخب هستند. 

 

-ترکیه.jpgسیمیت به عنوان شاخص ترین خوراکی خیابانی استانبول ترکیه شکلی گرد مانند توخالی دارد،خوراکی است بین نان برشته و پیراشکی به صورت شیرین که روی آن را لایه ای از کنجد پوشانده است و در اکثر چرخ دستی ها میتوان یافت.

 

 

 

 

 

 

 

-ترکیه.jpg

 دوروم یک نوع کباب محلی است که بدلیل مهاجرت افراد از نقاط دیگر ترکیه به استانبول در هر گوشه و کنار خیابان میتوان یافت که با بشقاب بزرگی مشغول به فروش دوروم هستند.