امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
مسجد سلطان احمد استانبول Sultan Ahmed Mosque of Istanbul

مسجد سلطان احمد استانبول یکی از مسجدهای تاریخی استانبول که به زبان ترکی به آن سلطان احمد کامی می گویند در ترکیه استانبول واقع شده است . این مکان تاریخی هنوز هم برای مردم برای راز و نیاز و نماز و دعا بکار می رود . مردم بعد از نماز بر روی فرش قرمز مسجد می نشینند و مناجات می کنند . این مسجد بین سال های 1609 تا 1616 در زمان حکومت احمد اول ساخته شد . دیوارهای مسجد از کاشی های آبی که با دست ساخته شده اند این دیوار ها را فرا گرفته است . معماری مسجد سلطان احمد دارای 5 گنبد اصلی ، 6 مینار ، 8 گنبد ثانویه تشکیل شده است . طراحی منحصر بفرد مسجد نقطه قوت دو قرن توسعه مسجد عثمانی می باشد . در ضمن گفته می شود که نام دیگر این مکان مسجد آبی نیز هست که برخی از مردم مسجد را با این نام می خوانند .

مسجد سلطان احمد استانبول

فضای داخلی مسجد با بیش از 20000 کاشی سرامیک ایرنیکی دست ساز ساخته شده است . با بیش از 50 طرح گل لاله مختلف آراسته شده است . کاشی های طبقات پایین تر طرح سنتی دارند . در حالی که طراحی کاشی های گالری که از تصویر گل ، میوه ، درخت سرو براق زیبایی آن تمامی تماشاچیان را متحیر میکند . 

مسجد سلطان احمد استانبول

تور استانبول را انتخاب کنید و اگر به استانبول سفر کردید حتما به شهر استانبول بروید و از این مکان زیبا و تاریخی دیدن کنید .