امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
کاخ توپکاپی استانبول Topkapi Palace Istanbul

کاخ توپکاپی استانبول از مکان های تاریخی و دیدنی استانبول می باشد . این مکان زیبا در بازه رمانی بین 1466 تا 1478 توسط سلطان محمد دوم ساخته شده است . این بنای زیبا بر روی یک شبه جزیزه کوچک بنا گردیده است بطوریکه در سمت شمال کاخ دماغه ی طلایی و در سمت جنوب آن دریای مرمر و همچینین در شمال شرقی آن تنگه بسفروس قرار دارد . کاخ در قرن های 15 تا 19 میلادی مرکز سیاسی امپراطوری عثمانی به حساب می آمد که تا زمان ساخت کاخ دلما باغچه در کنار دریا ادامه پیدا کرد . 

کاخ توپکاپی استانبول

در سال ۱۴۵۳ بعد از فتح قسطنطنیه سطلان محمد دوم فرمان داد تا کاخ را در موقعیت فعلی آن بر فراز ویرانه‌ها بنا کنند .پس از ساخت کاخ توپکاپی سلطان محمد که در کاخ دیگری زندگی می کرد کاخ خود را رها کرد و به اینجا عظیمت کرد که کاخ ها با نام قبلی و جدید خوانده می شد . در آن زمان مردم کاخ جدید را با نام توپکاپی می شناختند زیرا که در زبان ترکی به نام دروازه توپ ها معنا داشت که همه اینه ها بخاط وجود توپ های بزرگ در بیرون از کاخ بود . 
در طول ۴۰۰ ساله ی کاخ توپقاپی ، در زمان های مختلف هر یک از سلطان هایی که در این کاخ قرار گرفتند طبق سلیقه خود بخش ها و امکانات مختلفی را به کاخ اضافه کردند . به همین خاطر کاخ به شکل هزار توپی از ساختمان های مختلف در مرکزحیاط شد . 

کاخ توپکاپی استانبول در سال ۱۹۲۴ با دستور آتاتورک به‌ عنوان موزه برای بازدید عموم گشوده شد . بسیاری از بخش‌های کاخ توپ کاپی در حال حاضر وجود دارد که از آن بازدید کرد . نمایشگاه‌ها و سالن‌های مختلفی وجود دارد که در آنها هیچ مبلمان یا تزئیناتی وجود ندارد .

 در میان تمامی اشیای گران قیمت و دارای قدمت مختلفی که در این بنا وجود دارد از جمله : الماس ۸۶ قیراطی قاشق چی ، عمامه حضرت یوسف ، لباس حضرت فاطمه ، دست نوشته های حضرت محمد (ٌص) ، قرآن قدیمی بر روی چرم ، شمشیر حضرت علی (ع) ، خنجر توپکاپی ، قطعه ای زمرد بسیار بزرگ ، تعدادی تخت پادشاهی ، جا شمعی‌ های بزرگ از جنس طلا که نماد جان مقدس تعمید دهنده است می توان نام برد .

کاخ توپکاپی استانبول

قسمت های مختلف کاخ :

قصر مجیدیه کاخ توپکاپی ، کتابخانه ی ملی کاخ توپکاپی و همچنین موزه کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

 برای رزرو تور استانبول با آژانس سالی گشت تماس حاصل فرمایید .